gototopgototop
 
 
 
زیارت انلاین امام رضا(ع)
امام هادی
متین استور
 
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
چاپ نسخه چاپی
کد خبر:
نامه الکترونیک ارسال به دوستان
هاآرتص؛
شکست جلسه ترامپ و نتانیاهو در مورد ایران

حقیقت این است که نتانیاهو نخواهد توانست فشار مورد نظر خود بر ایران را از جانب ترامپ به دست آورد و نتانیاهو نمی تواند از جانب ترامپ به آن چیزی که در مورد ایران می خواهد دست یابد.


به گزارش «رهوا»، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی با عنوان "نتانیاهو در دیدار با ترامپ به آن چیزی که در مورد ایران می خواهد،نمیرسد" به دیدار نتانیاهو و ترامپ در روزهای آتی پرداخت و نوشت: دیدار ترامپ رئیس جمهور آمریکا با نخست وزیر اسرائیل موجب یکسری از نگرانی های در بیروت وتهران شده است و حزب الله نیز نگران است که روند به نوعی شکل گیرد که آمریکا نیز در جنگ با حزب الله با اسرائیل متحد شود.



این روزنامه نوشت: نتانیاهو در شرایطی به آمریکا می رود که برنامه ها و حرف های بسیاری جدی را در مخالفت با توافق انجام شده در سال 2015 دارد. ترامپ نیز در روز جمعه در پاسخ به تهدیدات رئیس جمهور ایران او را مورد خطاب قرار داد و گفت بهتر است که او مراقب باشد. روزنامه وال استریت ژورنال نیز در هفته پیش مدعی شد که ترامپ در صدد است تا میان ایران و روسیه در زمینه های اقتصادی و تجاری فاصله بیندازد. گفتنی است روسیه و ایران همکاری خوبی با یکدیگر داشته و به موفقیت بزرگی در سوریه دست یافته اند. دو کشور توانستد موقعیت بشار اسد را به تثبیت رسانده و مستحکم سازند.



هاآرتص افزود: پوتین بر این باور است که می تواند بین ایران و دوست جدیدش یعنی ترامپ مانور دهد بدون اینکه هیچیک از آنان را از دست داده باشد. همچنین این نکته را نباید فراموش کرد که انتظارات نتانیاهو از دولت ترامپ برای سخت گیری دربرابر ایران باید واقع گرایانه باشد. حقیقت این است که نتانیاهو نخواهد توانست فشار مورد نظر خود بر ایران را از جانب ترامپ به دست آورد و نتانیاهو نمی تواند از جانب ترامپ به آن چیزی که در مورد ایران می خواهد دست یابد. درست است که ترامپ با تهدیدات نظامی و بهبود اوضاع آمریکا بر سر کار آمده است اما او تازه وارد کاخ سفید شده است و باید به او زمان داد.





این روزنامه صیهونیستی افزود: تهران نیز در مقابل سیگنال های ارسالی از سمت واشنگتن، حساسیت نشان نداده است و ایران خود در آستانه انتخاباتی مهم قرار دارد. در حقیقت انتخابات ایران این بار میان اعتدالگرایان و اصولگرایان است. اکنون باید دید در این اوضاع که حزب الله لبنان نیز نیازمند کمک بیشتری هم هست، چه کسی رئیس جمهور خواهد شد.

برخی از تحلیل ها حاکی از این است که ترامپ هم منتظر است تا انتخابات ایران برگزار شود تا رویکرد دقیق تری را در قبال تهران اتخاذ کند.

 

اضافه کردن نظر

مخاطبین محترم؛
1) رهوا، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
2) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام شخصیت ها خودداری نمائید .
3)لطفاً نظرات خود را با حروف پارسی تایپ کنید.


 

خبر فوری

پیامدهای بحران «سوخو» در راه است

پیامدهای بحران «سوخو» نه تنها برای ترکیه بلکه برای مصر و اعراب منطقه نیز در راه است.

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
رهوا
 
 

صفحه اصلی تیتر یک سیاستجامعهفرهنگبین المللمذهبگالریمقالاتگفتگو

تماس با ما جستجو عضویت خبرنامه بایگانیپیوند ها درباره ماrss