gototopgototop
 
 
 
زیارت انلاین امام رضا(ع)
امام هادی
متین استور
 
تاریخ انتشار: يكشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۵
چاپ نسخه چاپی
کد خبر:
نامه الکترونیک ارسال به دوستان
راشاتودی؛
رهبری ایران در منطقه به کابوسی برای ترامپ و عربستان تبدیل شد
سیاست های اوباما در خاورمیانه در نهایت موجب شد تا حزب الله و ایران قدرتمندتر شدند. این در حالیست که زمانی این عربستان و آمریکا بودند که منطقه را رهبری می کردند.

به گزارش «رهوا»، وب سایت شبکه راشاتودی در گزارشی به سیاست های اوباما در خاورمیانه و قدرتمندتر شدن ایران پرداخت و نوشت: سیاست های اوباما در خاورمیانه در نهایت موجب شد تا حزب الله و ایران قدرتمندتر شدند. این در حالیست که زمانی این عربستان و آمریکا بودند که منطقه را رهبری می کردند.

راشاتودی نوشت: اوباما طی سال های حضورش در کاخ سفید، ناچار به اختلافاتی دامن زده که منطقه را بیش از پیش ناامن کرد. میراث اوباما در خاورمیانه برخلاف وعده هایی که وی پیش از این داده بود، تنها افزایش تنش و جنگ و خونریزی بوده است.

بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که اوباما در مورد خارج کردن نیروهای ارتش آمریکا از عراق، اشتباه کرده است و بسیاری نیز سیاست های وی در منطقه را موجب پیدایش داعش می دانند. علاوه بر این موارد، رابطه آمریکا با اسرائیل دچار تنش شده و اختلافات افزایش یافته است و از این طریق نیز ایران حضور خود را در منطقه گسترده تر کرد.

راشاتودی در ادامه نوشت: اوباما حتی برای انجام اصلاحات بیشتر در منطقه به شورشیان سوریه کمک کرد تا بشار اسد سرنگون شود در حالی که از آن طرف خود او در رابطه با ایران یعنی برادر بزرگ تر سوریه، ذوب شد. اکنون ایران و حزب الله در نظر بسیاری از کشورهای عربی منطقه، کشوری مهم محسوب می شوند و این اوباما بوده است که صحنه را خالی کرده و در حال حاضر نیروهای شیعه ایران در کنار ارتش عراق در موصل در حال جنگ هستند. سیاست های سردرگم دولت اوباما و تصمیم های غیرمنطقی آن موجب شد که اکنون ایران و حزب الله از همیشه قوی تر شده اند.

این وب سایت روسی افزود: این اتفاقی نیست که رئیس جمهور جدید لبنان فردی انتخاب شود که متحد ایران و حزب الله است و این موضوع مهم در زمان اوباما رخ داده است. اوبامایی که اکنون کاخ سفید را ترک خواهد کرد، به نظر بسیاری از مردم آمریکا تنها به دنبال برداشتن تحریم های ایران بوده است و اینکه 100 میلیارد از پول های ایران را به آنها بدهد.

امروز ترامپ در حال انتخاب تیم های امینی و دفاعی خود می باشد و سفیر جدید خود را در اسرائیل انتخاب کرده است و این افراد با اسرائیل و عربستان در مورد اینکه ایران یک تهدید است، موافق هستند. باید گفت تمامی این موارد به خاطر سیاست های اوباما است. ایران همچنین برخلاف کشور عربستان توانست اصلاحات زیادی را در زمینه فرهنگی و اقتصادی انجام دهد و از این فرصت چند ساله نهایت استفاده را ببرد.

راشاتودی در پایان افزود: قدرتمندتر کردن ایران و حزب الله و مجهزتر کردن و پولدارتر کردن آنها در حالی است که آنها نیز خودشان به دنبال افزایش نفوذ خود در منطقه هستند و اکنون تیم ترامپ در مورد ایران با شماری از سناریوهای وحشتناک و کابوس روبرو است. گذشته از این اوضاع منطقه از فلسطین گرفته تا یمن به نحوی است که مشخصا باید گفت، ترامپ روزهای آرامی را نخواهد داشت.
 

اضافه کردن نظر

مخاطبین محترم؛
1) رهوا، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
2) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام شخصیت ها خودداری نمائید .
3)لطفاً نظرات خود را با حروف پارسی تایپ کنید.


 

خبر فوری

فرار گسترده رهبران داعش از الرقه سوریه

شمار زیادی از فرماندهان داعش در روزهای گذشته به ویژه در دو روز گذشته، همراه خانواده هایشان با صدها دستگاه خودروی دو دیفرانسیل (شاسی بلند) از شهرهای شمال سوریه به ویژه الرقه و الحسکه، به شهرهای عراق در غرب الرمادی گریخته اند.

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
رهوا
 
 

صفحه اصلی تیتر یک سیاستجامعهفرهنگبین المللمذهبگالریمقالاتگفتگو

تماس با ما جستجو عضویت خبرنامه بایگانیپیوند ها درباره ماrss