gototopgototop
 
 
 
زیارت انلاین امام رضا(ع)
امام هادی
متین استور
 
تاریخ انتشار: يكشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵
چاپ نسخه چاپی
کد خبر:
نامه الکترونیک ارسال به دوستان
محسنی اژه‌ای
از بیان جزئیات پرونده برادر رئیس‌جمهور معذورم

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص جزئیات پرونده برادر رئیس‌جمهور گفت: از بیان جزئیات پرونده برادر رئیس‌جمهور معذورم زیرا این پرونده در تحقیقات ابتدایی است و نمی‌توان اظهارنظری در این رابطه انجام داد.به گزارش«رهوا»، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر واکنش دستگاه قضا به فعالیت آزاد کانال‌های تلگرامی مرتبط با سایت‌های فیلترشده همچون BBC فارسی و مواردی از این دست، گفت: بارها عنوان کردیم که فسادی که از ناحیه فضای مجازی به اشکال مختلف مطرح می‌شود بسیار زیاد است که این مفاسد از مسائل ضدامنیتی تا مسائل اخلاقی را شامل می‌شود لذا امیدواریم شورای عالی فضای مجازی سیاست‌های خود را در این خصوص هرچه سریع‌تر ابلاغ کرده و کمیته مربوطه‌ای که دادستان کل کشور ریاست آن را داراست و تعدادی از وزرا نیز اعضای آن هستند هرچه سریع‌تر نسبت به مشخص کردن مصادیق مجرمانه در این فضا اقدام کنند.

وی اضافه کرد: البته معتقدم که فعالیت این دو نهاد نافی مسئولیت دادستان به عنوان مدعی العموم در برابر جرایم مشهودی که در این فضا اتفاق می‌افتد، نیست و گرچه دادستان تهران اقداماتی انجام داده ولی قطعاً این اقدامات کافی نبوده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر واکنش دستگاه قضا به حملات اخیر انجام شده از سوی برخی نهادهای ضدانقلاب به خارج کشور به قوه قضائیه اظهار داشت: جریان ضدانقلاب خارج نشین و سرویس‌های خارجی همواره در تلاش برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند و همزمان با نزدیک شدن به ایام انتخابات تلاش می‌کنند تا با آدرس غلط دادن، فضای کاذب دوقطبی در کشور ایجاد کنند.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در برابر این هجمه‌ها هوشیار است و به هیچ‌وجه خللی در مبارزه خود با فساد در ابعاد مختلف ایجاد نخواهد کرد و تحت تاثیر فشارها و فضاسازی سرویس‌های خارجی و دنباله آنها در کشور قرار نگرفته و براساس قانون برخوردهای خود را انجام خواهد داد.

وی در خصوص پرونده برادر رئیس‌جمهور فعلی نیز گفت: من در یکی از مصاحبه‌های خود در پاسخ به سوال خبرنگاری عنوان کردم که این پرونده در مراحل ابتدایی رسیدگی قرار دارد و مجاز به بیان جزئیات این پرونده نیستم چرا که از یک سو منع قانونی برای بیان جزئیات وجود دارد و از سوی دیگر این پرونده در تحقیقات ابتدایی است و نمی‌توان اظهارنظری در این رابطه انجام داد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر چرایی اجرایی شدن حکم 40 ضربه شلاق برای یک خبرنگار نجف‌آبادی که ادعا می‌شود این حکم به دنبال اشتباه وی در اعلام تعداد موتورسیکلت‌های توقیف شده توسط نیروی انتظامی صادر شده است، گفت: در حال حاضر اطلاعی از اصل این موضوع ندارم و تا زمانی که کیفرخواست این پرونده و حکم صادره را مطالعه نکنم نمی‌توانم اظهارنظری در این خصوص انجام دهم..

اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص پیگیری قوه قضائیه در موضوع فیش‌های نجومی گفت:‌ هنوز کسی بازداشت نشده، کیفرخواستی صادر نشده و پرونده‌ای به دادگاه نرفته است.

 

اضافه کردن نظر

مخاطبین محترم؛
1) رهوا، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
2) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام شخصیت ها خودداری نمائید .
3)لطفاً نظرات خود را با حروف پارسی تایپ کنید.


 

خبر فوری

دولت روسیه فهرست تحریم‌ها علیه ترکیه را اعلام کرد

دولت روسیه مصوبه‌ای را برای اعمال تحریم علیه ترکیه در پاسخ به سرنگونی جنگنده روس توسط آنکارا که هفته گذشته در مرز مشترک ترکیه و سوریه انجام شد تصویب کرد.

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
رهوا
 
 

صفحه اصلی تیتر یک سیاستجامعهفرهنگبین المللمذهبگالریمقالاتگفتگو

تماس با ما جستجو عضویت خبرنامه بایگانیپیوند ها درباره ماrss