×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
هوشمندان جهان از اینکه امریکا را در منطقه ناکام کرده‌ایم شگفت‌زده‌اند

به گزارش«رهوا».در ابتداي اين مراسم كه در دانشگاه علوم دريايي امام خميني(ره) در نوشهر برگزار شد، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با حضور بر مزار شهيدان گمنام و قرائت فاتحه، به شهيدان سرافراز انقلاب و دفاع مقدس اداي احترام كردند. رهبر معظم انقلاب سپس از یگان‌های مستقر در ميدان سان ديدند.
بار سنگين آينده روشن میهن عزيز بر دوش جوانان
فرمانده كل قوا در اين مراسم، حضور هزاران جوان رشيد و مؤمن در دانشگاه‌هاي ارتش را موجب اميدواري بيشتر هر انسان خردمند به آينده ايران خواندند و افزودند: بار سنگين آينده‌ روشن ميهن عزيزمان بر دوش جوانان است و جوانان غيور ارتشي، يكي از بخش‌هاي مهم و حساس اين مسئوليت را بر عهده دارند. ايشان ملت ايران را پرچمدار آزادگي و عدالت در جهان برشمردند و افزودند: نيروهاي مسلح از چنين ملتي و چنين كشوري دفاع مي‌كنند كه بايد اين افتخار بزرگ را با همه وجود و با انگيزه‌هاي عميق ديني و ملي ادامه دهند. رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مردمان بسياري كه در كشورهاي مختلف دوستدار عدالتند اما راهي براي ابراز عدالتخواهي و آزادي از چنگ استكبار ندارند، افزودند: در چنين دنيايي، جمهوري اسلامي و ملت ايران با زبان رسا و بدون هيچ پنهان كاري، ايستادگي خود را درمقابل ظلم و استكبار ابراز مي‌كند و همين مسئله علت اصلي دشمني ظالمان جهاني با ملت بزرگ ايران است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به ناامني و بي ثباتي در مناطق مختلف جهان به‌ويژه منطقه غرب آسيا افزودند: استكبار و در رأس آن امريكاي ظالم و ستمگر، منافع خود را در گرو ايجاد جنگ‌هاي خانگي، افزايش و توسعه فجيع فعالیت‌های تروريستي و درگیری‌های منطقه‌اي مي‌بينند و متأسفانه برخي كشورهاي منطقه به آنها كمك مي‌كنند.
امريكا و رژيم صهيونيستي از قدرت اسلامي بيمناكند
رهبر انقلاب اسلامي جلوگيري از سربلند كردن يك قدرت اسلامي در منطقه را هدف امريكا و رژيم صهيونيستي خواندند و افزودند: آنها مي‌دانند كه پيام جذاب اسلام دفاع از مستضعفين و محرومين است، بنابراين از شکل‌گیری قدرتي بر مبناي اسلام بيمناكند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ايستادگي مقتدرانه جمهوري اسلامي در مقابل استكبار را موجب شكست عمده اهداف ظالمان جهاني در منطقه برشمردند و خاطرنشان كردند: تحليلگران سياسي و هوشمندان عالم از اينكه ايران با اتکا به خداوند و تكيه بر قدرت ملي، قدرت‌های جهاني را در منطقه ناكام گذاشته است، شگفت زده‌اند و به اين واقعيت اذعان مي‌كنند.
اخم و تشر، روش قدرت‌های ستمگر براي ترساندن ملت‌هاست
رهبر انقلاب اسلامي، تهديد و اخم و تشر و قدرت نمايي در حرف و سخن را روش عمده قدرت‌های ستمگر براي ترساندن ملت‌ها خواندند و تأكيد كردند: اگر ملتي از اين روش‌ها نهراسيد و با شجاعت و اعتماد و اطمينان به توانايي‌هاي خود در راه حق و عدالت حركت كرد، ابرقدرت‌ها را وادار به عقب‌نشینی و شكست مي‌كند. ايشان جمهوري اسلامي را نمونه‌اي روشن از اين واقعيت دانستند و خاطرنشان كردند: ۴۰ سال است ايران آماج خرابكاري‌هاي امريكا و همدستانش قرار دارد اما اكنون از نهالي كوچك به درختي برومند و پرثمر تبديل شده و با وجود اكراه شديد و اقدامات فراوان مستكبران، دل‌های ملت‌ها را به پيام انقلاب جذب و جلب كرده و توطئه‌هاي امريكا را در منطقه به شكست كشانده است. رهبر انقلاب اسلامي، سوريه، عراق و لبنان را نمونه‌هايي از شكست توطئه‌هاي امريكا در منطقه خواندند و افزودند: اينها نشانه‌هايي از قدرت پروردگار و صدق وعده‌های الهي است كه مي‌فرمايد اگر خدا را ياري كنيد، خدا شما را نصرت مي‌دهد و ثابت قدم مي‌دارد.
نيروهاي مسلح هرچه مي‌توانند بر قدرت خود بيفزايند
فرمانده كل قوا در بخش ديگري از سخنانشان نيروهاي مسلح را به افزايش روزافزون ابتكارات، آمادگي‌ها و توانايي‌ها در میدان‌های علمي، سازماني، رزمي و پیشرفت‌های گوناگون توصيه كردند و افزودند: بر اساس آيه شريفه قرآن هرچه مي‌توانيد بر قدرت خود بيفزاييد كه اقتدار شما دشمن را مي‌ترساند و به عقب‌نشینی وا‌می‌دارد. ايشان در بخش ديگري از سخنانشان همه مردم به ويژه جوانان را به مراقبت و جلوگيري از تأثيرگذاري وسوسه‌هاي دشمن در فضاي عمومي زندگي توصيه كردند و افزودند: اجازه ندهيد نفوذ دشمن در صفوف يكپارچه جوانان مؤمن اختلال ايجاد كند. رهبر انقلاب تلاش‌های دشمنان در فضاي مجازي و ديگر عرصه‌ها را مأيوسانه خواندند و افزودند: باوجوداین دشمن به شدت در زمينه‌هاي مختلف فعال است كه بايد با هوشياري، وحدت و تكيه بر خداوند در مقابل او ايستاد.
اعطاي نشان درجه يك فتح به امير سياري
در اين مراسم، امير دريادار حبیب‌الله سياري معاون هماهنگ‌کننده ارتش، به پاس خدمات شايسته و صيانت از مرزهاي آبي كشور در مدت تصدي فرماندهي نيروي دريايي ارتش، به دريافت نشان درجه يك فتح از دست فرمانده معظم كل قوا مفتخر شد. در اين مراسم فرماندهان، استادان و دانش‌آموختگان نمونه ارتش جوايز خود را از دست فرمانده معظم كل قوا دريافت و نمايندگان دانشجويان و دانش‌آموختگان نيز درجه و سردوشي دريافت كردند. سپس گوشه‌هايي از آمادگي عملياتي دانشجويان ارتش به نمايش درآمد و یگان‌های حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.
همچنين در اين مراسم اميرسرلشكر موسوي، فرمانده كل ارتش ضمن خيرمقدم تأكيد كرد: ارتش جمهوري اسلامي، همراه و هم افزا با ديگر نيروهاي مسلح در خط مقدم دفاع از عزت و شرافت ملت ايران قرار دارد. ناخدايكم كريم مصدري، فرمانده دانشگاه علوم دريايي امام خميني نيز از فعالیت‌های دانشگاه‌هاي افسري ارتش گزارشي داد. آخرين مرحله از شانزدهمين مراسم مشترك دانش‌آموختگی و تحليف دانشجويان دانشگاه‌هاي افسري ارتش به تمرين دريايي دانشجويي در حضور فرمانده كل قوا اختصاص داشت. در اين تمرين هشت مرحله‌اي در ساحل نوشهر، دانشجويان سال‌هاي دوم، سوم و چهارم گوشه‌هايي از آمادگي‌هاي خود را به نمايش گذاشتند. در ادامه اين مراسم در ارتباطي تصويري با ناوگروه ۵۶ مستقر در خليج عدن، ناخدا دوم عرشه و ستاد محسن رزاقي از اقدامات اين ناوگروه، ايجاد فضاي امن براي تردد كشتي‌ها در آب‌های آزاد منطقه گزارش داد. فرمانده كل قوا نيز با قدرداني و آرزوي توفيق بيشتر براي نيروهاي مسلح ايران تأكيد كردند: شما قادريد درياهاي اطراف ايران عزيز ما را با هوشمندي و شجاعت به امنيت كامل برسانيد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false