×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
داستان خیالی اسرائیل درباره نحوه سرقت اسناد محرمانه از ایران

به گزارش«رهوا».رسانه های آمریکایی در جزییات تازه ای از عملیات ادعایی موساد برای سرقت “اسناد برنامه هسته ای ایران” از مرکزی در تهران ارائه کرده است
نیویورک تایمز گزارش می دهد که هفته پیش سه روزنامه نگار از سه رسانه به دعوت دولت اسرائیل در جلسه ای برای مرور بعضی از بخش های مهم این اسناد شرکت کردند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز ۳۰ آوریل امسال در یک سخنرانی تلویزیونی ادعا کرده بود اسراییل به اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می دهد ایران پس از امضای توافقنامه هسته ای در سال ۲۰۱۵ همه اسناد مربوط را در یک مرکز محرمانه در حومه تهران (شورآباد) مخفی کرده است.

نتانیاهو، با به نمایش گذاشتن تعداد زیادی پوشه و سی دی گفت اسرائیل در یک عملیات اطلاعاتی توانسته به ۵۵ هزار صفحه و ۵۵ هزار فایل دیجیتال از اطلاعات مربوط به برنامه هسته ای نظامی ایران در قالب ۱۸۳ سی دی دست پیدا کند.

او با نشان دادن تصاویری از آن چه به گفته او از اسناد هسته ای ایران به دست آمده، ایران را متهم کرد که برای سال ها به مجامع بین المللی درباره برنامه هسته ای خود دروغ گفته است.

نیویورک تایمز یکشنبه نوشت که ماموران اسرائیلی برای ورود به مرکز نگهداری اسناد تا پیش از رسیدن ماموران در صبح روز بعد ۶ ساعت و ۲۹ دقیقه وقت داشتند: “آنها در این فاصله به مرکز نفوذ کردند، زنگ خطر را از کار انداختند و گاوصندوق ها را برای خارج کردن اسناد محرمانه پیش از ترک موفق محل شکافتند.”

طبق این گزارش، ماموران حفاظتی مرکز نگهداری اسناد سری و محرمانه هسته ای تا صبح روز بعد، محل را ترک کرده اند!!!

نیویورک تایمز نوشت که انباری که اسرائیل در تهران به آن نفوذ کرد در سال ۲۰۱۵ راه افتاد یعنی پس از توافق ایران با قدرت ها. بر این اساس مرکز ذخیره اسناد در محله ای تجاری بدون سابقه ارتباط با برنامه اتمی قرار داشت و به رغم نگهداری اسناد محرمانه و فوق سری، حتی نگهبان ۲۴ ساعته نداشته است!!!

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل به این داستان خیالی واکنش نشان داده و گفت: «این ادعا که ایران هر اطلاعات حساسی را در انبارها و بایگانی‌های رندوم در تهران نگه‌داری کند بسیار خنده‌دار است.»

علیرضا میریوسفی هدف از انتشار گزارش‌ها را تلاش اسرائیل برای متقاعد کردن مخاطب غربی با «ادعای عجیب و غریب» دانست.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false