×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
با نخریدن مشکل حل نمی‌شود

به گزارش«رهوا».روز گذشته صفحات مجازی سلبریتی‌ کمپینی شکل دادند برای تحریم خرید کالاهای گران‌قیمت. این کمپین که توسط علی کریمی به راه افتاد از همه‌ی مردم خواسته است تا به مدت یکماه کالاهای ایرانی و خارجی را که با افزایش قیمت مواجه شده اند خرید نکنند.
دغدغه اصلی این کمپین که مبارزه با گرانی و افزایش قیمت هاست با استقبال اکثر سلبریتی‌ها و چهره هایی قرار گرفت که البته بعید است خیلی درگیر دغدغه معیشتی باشند! بانیان این کمپین باید خودِ سلبریتی ها باشند که هر روز با برندی جدید خودنمایی می کنند و خودروی خارجی جدید سوار می شوند و..

نکته‌ی مغفول کمپین مورد اشاره این است که گرانی محدود به دلار و ماشین و طلا نمی‌شود که با تحریم خرید، مشکلات اقتصادی و گرانی‌های اخیر حل شود، بخش عظیم جامعه ما مسئله شان معیشت است و درگیر گرانی مایحتاج و اقلام ضروری زندگی هستند و در تأمین سفره خانوار به بحران خورده اند. برای آنها امروز گران شدن نان و برنج و پنیر و شیرخشک و پوشک و… یک معضل است؛ آنها با نخریدن از گرسنگی تلف میشوند. بخش زیادی از گرانی در عرصه مسکن در این روزها روی دوش جامعه مستاجر سنگینی می کند و  آنها مجبورند سرپناهی داشته باشند و نمی توان آن را تحریم کنند و حالا با زور صاحبخانه‌ها باید فشاری مضاعف را متحمل شوند.
نکته دیگر آن است که عمده خریداران ماشین های گران‌قیمت و طلا و دلار که دعوت به این کمپین شده اند یا سرمایه‌دارانی هستند که گرانی برایشان اهمیتی ندارد و یا افرادی هستند که به جهت جلوگیری از بی ارزش شدن پس اندازشان دست به این اقدام می زنند، که دور از ذهن است هیچ کدام دست به تحریم بزنند!

در این وضعیت جامعه، با تحریم کردن تمام کالاهایی که گران شده اند مشکلی حل نمی شود، بلکه آنچه از سوی مردم راهگشاست در مرحله اول از طریق افکار عمومی خواستار نظارت شدید و جدی دولت بر بازار شویم و با کمپین‌هایی سعی بر حذف دلالها و واسطه‌گر های سودجو کنیم و در گام بعدی از خودِ مردم بخواهیم که در معاملات جانب انصاف را رعایت کنند و کمپین «به هم رحم کنیم» ایجاد کنیم و بدانیم که این مواجهه صاحب سرمایه با مردم چه بلایی بر سر کل جامعه می آورد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false