×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
شوی مضحک نتانیاهو، این بار در کنفرانس مونیخ

به گزارش«رهوا».بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، که سابقه نمایشهایی در سازمان ملل را در کارنامه دارد، یکشنبه (امروز) نیز با نمایش تکه ای آهن قراضه در کنفرانس امنیتی مونیخ مدعی شد که این تکه ای از پهپاد متجاوز ایرانی است و افزود ‘ما اجازه تجاوزگری را به ایران نمی دهیم’!

نتانیاهو سخنرانی خود را در کنفرانس امنیتی مونیخ با مقایسه توافق هسته ای وین (برجام) با توافق مونیخ پیش از جنگ جهانی (دوم) آغاز کرد و گفت سیاست مماشات و امتیاز دهی جواب نمی دهد همانطور که امتیاز دهی به نازی های آلمان جواب نداد. وی خواستار اصلاح یا نابودی برجام شد و گفت این توافق موجب تعدیل رفتار ایران نه در داخل و نه در خارج ایران نشده است.
وی مدعی شد: تجاوزکاری ایران در منطقه یک پیامد مثبت هم داشته و موجب نزدیکی بی سابقه عربها با اسرائیل شده است. اسرائیل از ایجاد پایگاههای ایران در سوریه جلوگیری خواهد کرد. ما بدون تردید از خود دفاع خواهیم کرد نه تنها علیه دست نشاندگان ایران بلکه خود ایران اقدام خواهیم کرد!
پنجاه و چهارمین دوره کنفرانس امنیتی مونیخ ۲۰۱۸ از جمعه گذشته ۲۷م بهمن ماه (۱۶م فوریه) در هتل ‘بایریشر هوف’ مونیخ آغاز شد و با توجه به اهمیت مساله توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ برای کشورهای اروپایی که مقام های ارشد اروپایی بارها بر اهمیت آن برای امنیت این قاره تاکید کرده اند، انتظار می رفت که دفاع از برجام و مرزبندی مشخص با سیاست دولت آمریکا در این باره بطور برجسته در کنفرانس مونیخ مطرح شود.
کنفرانس مونیخ دیروز به صحنه دفاع اروپا و روسیه از برجام برابر آمریکا تبدیل شد و همچنین ‘ارنست مونیز’ وزیر انرژی دولت باراک اوباما در حضور ‘جان سولیوان’ معاون وزارت خارجه دولت دونالد ترامپ با دفاع از برجام گفت: نقصی در برجام وجود ندارد که بخواهید اصلاحش کنید.
بنا بر اطلاعات منتشر شده در پایگاه اطلاع رسانی کنفرانس امنیتی مونیخ، برنامه نشست امسال بطور خاص بر مساله آینده اتحادیه اروپا به عنوان بازیگر جهانی و همچنین روابط آن با روسیه و آمریکا، متمرکز است. همچنین تهدیدهای رویاروی نظم لیبرال بین المللی، مناقشه های متعدد در خاورمیانه به خصوص روابط رو به وخامت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و تحولات سیاسی در منطقه ساحل (آفریقا) نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
در کنار این مسائل، موضوع های مربوط به کنترل سلاح به خصوص تنش های مربوط به برنامه هسته ای کره شمالی نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.
در سومین و آخرین روز این کنفرانس امروز یکشنبه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سخنرانی خواهد کرد و به پرسش های حاضران نیز پاسخ می دهد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false