به گزارش«رهوا».روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی، ضمن تأکید بر این مطلب که موشک‌های حزب‌الله در جنگ آینده دقیق‌تر و مخرب‌تر خواهند بود، نوشت: حزب‌الله لبنان می‌تواند در جنگ احتمالی آینده روزانه ۳ تا ۴ هزار موشک با میانگین ۱۵۰ موشک در ساعت پرتاب کند.
این روزنامه افزود: موشک‌های پرتاب شده حزب‌الله به سوی اسرائیل تنها می‌تواند چند روز بعد با عملیات جدی نیروی هوایی اسرائیل و یا ورود نظامیان به داخل اراضی لبنان، کاهش یابد. موشک‌های حزب‌الله در جنگ آینده دقیق‌تر و مخرب‌تر و با برد دقیق خواهند بود که می‌تواند تمام اسرائیل را هدف قرار دهد.
همچنین بخش اول این موشک‌ها از سکوی‌های ثابت و مخفی به سمت اهداف تعیین شده شلیک خواهند شد.
این روزنامه یادآور شد «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل اخیراً گفته است که ۳۰ درصد از ساکنان شمال اسرائیل ]سرزمین‌های اشغالی[ جایی برای مخفی شدن ندارند.
یدیعوت اضافه کرد: وزرای کابینه هنوز به میزان آسیب‌های جبهه داخلی اسرائیل در جنگ آینده واقف نیستند و ضعف جبهه داخلی باعث کاهش روحیه در جنگ و ناتوانی در حمایت لجستیکی می‌شود.
یدیعوت نوشت کسی نمی‌تواند مشخص کند که چقدر منابع مالی نیاز است تا اسرائیل بتواند به سطح مطلوب برای مهار نقص‌ها و رسیدن به آمادگی لازم برسد و در جنگ آینده شمار تلفات اسرائیل بی‌سابقه خواهد بود.

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی