×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تلاش برای انتقام گرفتن از ایران شکست خورد

به گزارش«رهوا».روزنامه سان دیلی (thesundaily) به انتقاد از نقش آفرینی آمریکا و متحدانش در ناآرامی های اخیر ایران و تلاش واشنگتن برای سوء استفاده از این اعتراضات پرداخته است.

 

 

تظاهرات در ایران با اعتراض به افزایش قیمت ها و عملکرد اقتصادی دولت آغاز شد اما با تحریک دشمنان به سمت آشوب و مسائل سیاسی پیش رفت.

 

 

سان دیلی در یادداشتی زیر عنوان “کودتای شکست خورده ترامپ در ایران” تاکید کرده جوسازی و خبرسازی های رئیس جمهور آمریکا نتوانست نتیجه دلخواه وی درمورد ایران را حاصل کند.

 

 

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: اگر هفته گذشته به رسانه های تحت هدایت دولت آمریکا گوش می دادید به این باور می رسیدید که یک سری اعتراضات خودجوش علیه حکومت در سراسر ایران به راه افتاده است.

 

 

دونالد ترامپ و متحدان اسرائیلی وی مدعی بودند که این اعتراضات در اثر خشم ایرانی ها از هزینه  جنگ های سوریه، عراق، لبنان و کمک به جنبش حماس در فلسطین بوده است.

 

 

ترامپ در توئیتر خود آورده است که ایرانی ها در نهایت علیه حکومت خود به پا خواسته اند!

به نوشته دیلی سان، صحبت درباره اخبار ساختگی است که توسط کاخ سفید و متحدانش جعل می شود.

 

 

دیلی سان افزود: حقیقت این است که اکثر ایرانی ها نسبت به نقش کشورشان در خنثی سازی طرح های آمریکا برای اشغال سوریه احساس افتخار و سربلندی می کنند.

 

 

گفتنی است، بسیاری از ناظران داخلی و خارجی تاکید کرده اند اگر مدیریت هوشمندانه ایران در جنگ های داخلی سوریه و عراق نبود آمریکایی ها قصد داشتند به کمک متحدان منطقه ای خود، جنگ و ناآرامی را به داخل مرزهای ایران بکشانند.

 

 

در ادامه این نوشتار آمده است: در مقابل، جبهه دیگر یعنی آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و انگلیس در جنگ نیابتی طولانی مدت خود در سوریه شکست خورده اند و به دنبال راه هایی هستند که بتوانند از سوریه، ایران و روسیه انتقام بگیرند.

 

 

دیلی سان نوشت: جالب اینجاست که اخباری که درباره اعتراض ایرانی ها به هزینه های نظامی منتشر می شود در ایران تنظیم نشده بلکه واشنگتن این اخبار را در رسانه های دولتی آمریکا نشر می دهد!

 

 

این یک روش خام و ناشیانه است اما آمریکا و اسرائیل مشتاقند که چنین اخباری را در رسانه های خود منتشر سازند و به آن دامن بزنند.

 

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false