×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تقویت همکاری ایران و روسیه

افزایش نفوذ و قدرت ایران در منطقه علیرغم تقلای واشنگتن و متحدانش یکی از نگرانی های عمده غربی هاست که این روزها به صورت مکرر در اظهارات سیاستمداران و مطالب رسانه ای آنان منعکس می شود.

در همین راستا نشریه هوملند سکیوریتی (inhomelandsecurity) نسبت به اتحاد رو به گسترش ایران و روسیه و پیامدهای منطقه ای آن هشدار داد.

این رسانه آمریکایی می نویسد: روسیه و ایران همچنان به دست آوردهای جدیدی در سوریه می رسند و این کار با هزینه هایی انجام می شود که آمریکا کرده است.

هوملند سکیوریتی افزود: در شرایط کنونی، آسیا و تشدید بحران دنباله دار درباره برنامه موشک های بالستیک کره شمالی، نگرانی استراتژیک اصلی آمریکا را تشکیل می دهد. اما واشنگتن نباید مناطق دیگر جهان را فراموش کند به ویژه منطقه خاورمیانه.

این نشریه بدون اشاره به سرمایه گذاری های واشنگتن برای ایجاد و تقویت داعش که بخشی از آن با کمک اسرائیل و عربستان انجام شد آورده است: درحالی که آمریکا اهداف خود را برای شکست دادن داعش دنبال می کند روسیه و ایران درحال تحکیم موقعیتشان در منطقه هستند.

 

در ادامه این یادداشت می خوانیم: روسیه، حکومت “بشار اسد” در سوریه را تثبیت و تقویت کرده است و ایران نیز درحال ساخت کریدوری است که تهران را قادر می سازد، سلاح ها، ادوات جنگی و نظامیان خود را از عراق به سوریه و لبنان اعزام کند.

 

همکاری نزدیک روسیه و ایران، منطقه و متحدان آمریکا را تهدید می کند. این همکاری درحال افزایش است و برای متحدان واشنگتن از جمله اردن و اسرائیل خطرناک خواهد بود.

 

اگر به تحکیم موقعیت مسکو و تهران بی توجه باشیم این امر می تواند تاثیرات ویرانگری روی متحدان ما داشته باشد.

 

در ادامه این نوشتار به انتقاد از توافقی پرداخته شده که برای ایجاد یک منطقه عاری از درگیری در سوریه بین آمریکا و روسیه به دست آمد. به نوشته هوملند سکیوریتی، این توافق نتوانست جلوی حمایت ایران از شبه نظامیان متحد با خود را بگیرد.

 

این گزارش می افزاید: شبه نظامیان منطقه ای نه تنها به ایران وفادارند بلکه توسط جمهوری اسلامی، کنترل و مدیریت می شوند. بنابراین تهران همچنان به تقویت نیروی نظامی خود در مناطق استراتژیک نزدیک به بلندی های جولان ادامه خواهد داد.

 

در پایان این مطلب آمده است: آمریکا نیازمند سیاستی دقیق و استراتژیک در برخورد با وضعیت پیچیده سوریه است. شکست داعش بخش آسان کار بوده و اکنون بخش سخت آن آغاز شده است.

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false