×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
جزییات جدید از رابطه غیر اخلاقی رییس سابق سیا

به گزارش«رهوا» به نقل از الجزیره انگلیسی — جیل کلی پس از اینکه ایمیل های تهدید آمیزی از سوی پائولا برادول دریافت می کرد با مراجعه به اف. بی. آی پرده از رابطه غیر اخلاقی پترائوس با وی برداشت.

 

به گفته مقامات امنیتی آمریکا، جیل کلی ۳۷ ساله به همراه همسرش اسکات کلی هر دو جراح بوده و از ۵ سال پیش یعنی در فاصله سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ که پترائوس فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده در رابطه با خاورمیانه و جنوب آسیا در پایگاه هوایی مک دیل فلوریدا را به عهده گرفته بود در آنجا زندگی می کرده و دوست خانوادگی پترائوس به شمار می آیند.

 

بازرسان سازمان امنیتی آمریکا با بررسی محتوای ایمیل هایی که کلی دریافت می کرده است اثری از تهدید به آزار پیدا نکرده اند. آنچه در این بین حائز اهمیت است در خطر بودن امنیت ملی آمریکا، زمان اطلاع یافتن ماموران امنیتی از این مساله و این موضوع است که آیا این مساله پیش از برگزاری انتخابات هفته گذشته به کاخ سفید ارجاع داده شده است یا خیر. کلنل استیو بویلن سخنگوی سابق پرترائوس در عراق، درباره در معرض خطر بودن امنیت ملی آمریکا اینچنین می گوید: «به گمانم برادول تنها دو بار به سی. آی. ای آمد و پترائوس هیچوقت اطلاعات طبقه بندی شده را در اختیار وی نمی گذاشت؛ حتی با وی از طریق ایمیل دولتی ارتباط نداشت. پترائوس به خوبی می داند که مرتکب اشتباه بزرگی شده و در پی جبران آن است.»

 

برادول و پترائوس پس از اعلام استعفای وی تاکنون سکوت کرده و از سخن گفتن خودداری کرده اند.

 

گفته شده است برادول پس از بازنشسته شدن پترائوس از ارتش در آگوست ۲۰۱۱، برای نوشتن زندگی نامه وی به او نزدیک شده و ۴ ماه پیش با رضایت از هم جدا شده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false