×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
تغییر رژیم در ایران با کمک مریم رجوی!

به گزارش«رهوا».اندیشکده آمریکایی امریکن تینکر در گزارشی نوشت: تقریبا هفت ماه از ریاست جمهوری ترامپ می گذرد و او در این مدت مجبور بوده است تا با سیاست های اشتباه گذشته روسای جمهور گذشته آمریکا دست و پنجه نرم کند. اکنون برخورد و مقابله با رفتارهای ایران به چالشی بزرگ برای ترامپ تبدیل شده است.

 

امریکن تینکر در این یادداشت نوشت: ترامپ در زمان کمپین انتخاباتی خود، توافق برجام را به عنوان فاجعه آمیزترین توافق ممکن برشمرد و مدعی شد که توافق برجام نتوانسته است برنامه سلاح ایران را متوقف کند. ترامپ در ابتدا با اقدامات جدی به مقابله با برجام برآمد اما در نهایت  این رئیس جمهور ایران بود که ترامپ را تهدید کرد و به اعمال تحریم های جدید علیه ایران هشدار داد.

 

این اندیشکده آمریکایی افزود: در این میان مقامات دولتی آمریکا از مقامات آژانس بین المللی خواستار بازرسی از سایت های نظامی ایران شده اند که این امر با مخالفت شدید مقامات ایران روبرو شد. ایران همچنین نه تنها مانند قبل به دنبال پیشرفت در برنامه نظامی خود بوده است بلکه حضور خود را در منطقه پر رنگ تر کرده است. این در حالی است که مقامات اتحادیه اروپا با برنامه دولت آمریکا برای اعمال تحریم بیشتر علیه ایران همراه نبوده و مخالف این طرح در این زمان حساس هستند.

 

امریکن تینکر افزود: اکنون زمان آن رسیده است که رئیس جمهور ترامپ فشار را به متحدان اروپایی خود افزایش دهد تا بتواند فشار بیشتری را به ایران وارد سازد. ترامپ در زمان کارزار انتخاباتی خود نیز به شدت از سیاست های دو رئیس جمهور گذشته آمریکا در قبال ایران انتقادات سختی را انجام داد و اکنون نیز با توافق هسته ای برجام  کشورهای اروپایی خواهان اجرای آن هستند روبرو می باشد.

 

 

این اندیشکده آمریکایی در پایان نوشت: ترامپ برای متوقف کردن ایران چند راه بیشتر ندارد و یکی از مهمترین آن ها این است که با فشار به ایران، دوباره ایران را برای مذاکره در مورد توافق برجام به پای میز مذاکره بکشاند. آمریکا با ایجاد بحث دوباره در مورد توافق برجام می تواند فشار را به خریداران نفتی ایران افزایش دهد. یکی دیگر از روش های مهمی که ترامپ می تواند برای فشار به تهران استفاده کند این است که ترامپ با قدرت، سیاست تغییر رژیم در تهران را دنبال کند. دولت وی می تواند با حمایت از مخالفین ایران، برنامه تغییر رژیم در ایران را دنبال کند. هم اکنون نیز یک گروه مخالف ایران به نام مجاهدین خلق وجود دارد که از نفوذ بالایی نیز برخوردار است و ترامپ می تواند برای فشار بیشتر به ایران، این گروه مخالفین را به رسمیت شناخته تا بتواند آرام آرام سیاست تغییر رژیم در ایران را اجرایی کند.

 

 

دشمنی دولت آمریکا با مردم ایران به حدی علنی شده است که اندیشکده های معتبری مانند امریکن تینکر به طور علنی پیشنهادات جدی را برای تحت فشار قرار دادن ایران مطرح می کند. اعمال تحریم همیشه در سیاست های امریکا بوده است و اکنون علنا از انجام مذاکرات جدید برای تغییر روند برجام حرف به میان آمده است.

 

همچنین ثابت شده است که سیاست تغییر رژیم در ایران تاکنون جواب نداده است و حمایت ترامپ از گروه رسوای مجاهدین خلق که جایی در منطقه هم نداشته، رسوا ترین پیشنهاد این اندیشکده آمریکایی به دولت ترامپ است. در دو ماه اخیر بسیاری از یادداشت های تحلیل گران آمریکایی حاکی از این بود که سیاست تغییر رژیم و همچنین سیاست فشار علیه ایران کار ساز نبوده و دولت ترامپ باید از راه درست با ایران وارد مذاکره شود.

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false