×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
افراد متاهل گروه های تلگرام شان را سایلنت کنند!

به گزارش«رهوا».گروه های تلگرام پنج، شش سال پیش را به یاد بیاورید؛ زمانی که هنوز استفاده از تلفن های هوشمند فراگیر نشده بود. آن روزها چقدر با همسرتان وقت می گذراندید؟ چقدر با فرزندتان بازی می کردید و ساعات خانه بودن تان را چطور سپری می کردید؟

همه وقت تان را در گروه های تلگرام نگذرانید 

تلفن های هوشمند به خاطر جذابیت های فراوان شان و البته خدماتی که در اختیارمان گذاشته اند، این روزها به جزیی حذف نشدنی از زندگی مان تبدیل شده اند؛ جزیی که حتی اگر دل مان هم بخواهد، نمی توانیم از خانه مان بیرونش کنیم و با خیال راحت، مثل سال های قبل زندگی مان را بگذرانیم.

همه جا نباشید

نگاهی به فهرست گروه های تلگرام که در آن ها عضو شان شده اید، بیندازید. گروه همکلاسی های مدرسه، بچه های دانشگاه، کارمندان اداره، خانواده، دخترخاله ها، بچه های محله و… . شاید به خودتان بگویید هر روز باخبر شدن از حال همه این آدم های دور، لطفی است که تلگرام در حق تان کرده اما بهتر است از خودتان بپرسید برای باخبر شدن از آدم هایی که شاید هفته ای یک بار و سالی یکبار از آنها خبر می گرفتید، هر روز چند ساعت وقت صرف می کنید؟

گروه های تلگرام را محدود کنید 

چه اندازه از وقت شما صرف خواندن پیام هایی می شود که به شما ربطی ندارد و چقدر برای پیام هایی که از این گروه به آن گروه دست به دست می چرخد، وقت صرف می کنید. درحالی که ممکن است ده ها دقیقه از وقت تان را صرف صحبت کردن در مورد عکسی که می گوید یک عروس در شیراز لباس یک میلیاردی پوشیده صرف کنید، چند بار به فرزندتان که برای حرف زدن با شما کنارتان می نشیند بی محلی می کنید و فراری اش می دهید؟

شاید اولین قدم برای اینکه به تلگرام اجازه ندهید خوشبختی را از خانواده شما دور کند، این باشد که با یک عذرخواهی ساده گروه هایی را که فکر می کنید حضور در آنها چیزی به شما اضافه نمی کند یا احساس بهتری به شما نمی دهد ترک کنید. دلیلی ندارد از گروه خرید اجناس از ترکیه تا گروه آخرین اخبار سینمایی، در همه عضو باشید. پس برای شروع تلگرام تان را کمی پاکسازی کنید.

از صدا خفه کن استفاده کنید!

حالا شما مانده اید و گروه هایی که دل تان نیامده از آنها دل بکنید. بهتر است این گروه ها را هم در ذهن تان اولویت بندی کنید. مثلا به خودتان بگویید دوست دارم در همان لحظه که در گروه خواهر هایم پیامی به من می رسد، جواب پیام آمده را بدهم اما از دخترخاله ها اگر هفته ای یک بار هم با خبر شوم، ایرادی ندارد. پس می توانید بر اساس این دسته بندی ذهنی، صدا یا نوتیفیکیشن برخی گروه هایی را که در آنها عضو شده اید، قطع کنید و به جای اینکه برای دیدن پیام شان هر لحظه سراغ تلفن هوشمندتان بروید، هر چند روز یکبار وقت خالی تان را با خواندن پیام های شان پر کنید.

 

 

استفاده از تلگرام

نصب کردن تلگرام روی گوشی تلفن همراه، می تواند مثل شمشیر دو لبه عمل کند‎

 

قانون مدار باشید

حالا شما مانده اید و گروه هایی که نه از آنها دل کنده اید و نه حاضر شده اید صدای رسیدن پیام های شان را قطع کنید. برای اینکه حضور در این گروه ها یا پیغام هایی که لحظه لحظه از آدم های مختلف به شما می رسد، آرامش تان را از بین نبرد و میان شما و همسرتان فاصله نیندازد، بهتر است قانون هایی را برای استفاده از تلفن هوشمند تان وضع کنید.

• یکی از این قانون ها می تواند مربوط به مکان ها و موقعیت هایی شود که در آنها حق استفاده از تلفن هوشمند یا اینترنت تلفن همراه را ندارید. برای مثال وقتی سر میز غذا هستید، وقتی به مهمانی رفته اید یا مهمان دارید، وقتی با هم روی نیمکت پارک نشسته اید و خلاصه وقتی که شما و همسرتان برای داشتن یک تجربه آرامش بخش و گذراندن وقت دونفره یا خانوادگی برنامه ریزی کرده اید، نباید حتی خیال بیرون آوردن تلفن همراه از کیف تان هم به سرتان بزند.

• به جای اینکه هر پنج دقیقه یک بار سراغ گوشی تان بروید و به پیام هایی که دریافت کرده اید، پاسخ دهید، زمان مشخصی را به تلگرام و اینستاگرام بازی تان اختصاص دهید. شما می توانید سه وعده که هر کدام شان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشند را موبایل بازی کنید و اجازه ندهید که دیگران به خاطر مدام گوشی به دست بودن تان به شما اخطار دهند. گذشته از این اگر یک موبایل باز تمام وقت نباشید، دیگر به اضطراب تلفن همراه که باعث می شود همیشه نگران پیام هایی که به شما رسیده و ندیده اید و لایک هایی که دریافت کرده اید و نمی دانید، دچار نشوید.

• شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید که تلگرام بازی، اینستاگرام بازی یا سرگرم شدن با بازی هایی که روی گوشی تان نصب کرده اید، چقدر زمان شما را برای پیشرفت کردن محدود کرده است. ممکن است اینکه شما به جای انجام کارهای مفیدی که قبلا انجام می دادید، تنها پیام بازی می کنید، همسرتان را هم آزرده کرده باشد.

 

همراه شوید

می توانید برای کم کردن حساسیت ها و سوءتفاهم ها همسرتان را هم در برخی گروه ها که فکر می کنید محتوای شان برای او هم مفید است، عضو کنید. حضور مشترک شما در گروه هایی که اعضایش به مرزها احترام می گذارند، می تواند شروع خوبی برای از بین بردن نگاه منفی همسرتان به تلگرام بازی های شما باشد. البته حتی حضور او هم نباید مجوزی باشد برای بیش از اندازه گوشی به دست بودن شما؛ پس حتی در این صورت هم به اصولی که پیش از این گفتیم، احترام بگذارید.

به همسرتان ردیاب وصل نکنید

از همسرتان انتظار نداشته باشید که مدام دست به گوشی نشسته باشد تا به پیام های شما پاسخ دهد. اگر از آن دسته افرادی هستید که تمام روز مشغول پیام فرستادن به همسرشان هستند و جواب ندادن های او را پای بی مهری اش می گذارند، باید بدانیدکه این عادت تان به زیان رابطه شما تمام می شود. به همسرتان اجازه دهید برخی ساعات روز از شما فاصله بگیرد و به مدد تکنولوژی که گوشی تلفن همراه تان به آن مجهز شده، مدام کنترلش نکنید و چشم انتظار محبت هایی که قرار است برای شما تلگرام کند. نباشید.

سوءتفاهم نسازید

شاید ندانید اشتباهاتی که ناخواسته انجام می دهید، می توانند به یک دردسر جدی برای تان تبدیل شوند. اگر به قانون های ناگفته زیر پایبند باشید، دیگر تلگرام بازی نمی تواند رابطه شما و همسرتان را شکرآب کند.

تصور نکنید ارتباط های بافاصله می توانند رسمیت کمتری داشته باشند. آقای رئیس شما حتی پشت پیام های تلگرام هم همان آقای رئیس است؛ پس اگر وقتی روبه رویش نشسته اید، او را «شما» خطاب می کنید و محدوده های خاصی را رعایت می کنید، پشت گوشی تلفن هم باید به همان مرزبندی ها وفادار باشید. شکستن این مرزها می تواند سوءتفاهم هایی را ایجاد کند و این سوء برداشت ها گاهی می تواند به زندگی مشترک تان هم حمله کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false