×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ترامپ با «اپل» به جنگ ایران آمد!

به گزارش«رهوا».روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: به طور رسمی اپل هیچ گونه حضوری در ایران ندارد زیرا تحریم های آمریکا علیه ایران مانع این کار است. اکنون نیز این شرکت مهم به خاطر تحریم ها علیه ایران، برنامه های محبوب ایرانی را از “اپ استور” حذف کرده است.

 

این روزنامه نوشت: هرچند که خدمات اپل به خریداران ایرانی نسبت به بسیاری از کشورها با محدودیت روبروست اما میلیون ها گوشی همراه اپل در دست مردم ایران است. اکنون نیز اپل که چند ماه پیش برخی اپلیکیشن های ایرانی را حذف کرده بود دوباره حذف برخی از اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور را از سر گرفته است و دلیل این کار را تحریم های ایالات متحده عنوان کرده است.

 

 

این روزنامه افزود: این اقدام اپل بعد از آغاز افزایش تنش های میان ایران و آمریکا و اقدامات جدی ترامپ برای تحریم بیشتر ایران صورت گرفته است. در زمینه بحث تکنولوژی باید گفت تحریم های آمریکا علیه ایران بسیار پیچیده است. در زمان اوباما محدودیت ها علیه کمپانی های تکنولوژی کاهش یافت و سرویس های زیادی در دسترس جوانان ایرانی قرار گرفت، اما در حال حاضر رئیس جمهور ترامپ با امضای تحریم های جدید، محدودیت ها در زمینه تکنولوژی علیه ایران را افزایش خواهد داد. به نظر می رسد ترامپ که در زمان کارزار انتخاباتی خود شعارهای زیادی را علیه توافق برجام داده است، در قدم اول با محدود کردن اپلیکیشن های اپل به مواجهه با ایران آمده است.

 

کاملا مشخص است که دولت آمریکا با محدودیت های زیادی برای تحریم ایران و برهم زدن برجام روبروست. بعد از تلاش های بسیار، نهایت اقدامی که آمریکا تاکنون توانسته است انجام دهد، یکسری از محدودیت های پیش پا افتاده در زمینه اپلیکشین های یک گوشی آمریکایی است که خللی را در زندگی مردم ایران ایجاد نخواهد کرد.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false