به گزارش«رهوا». شبکه آمریکایی سی ان ان ساعتی قبل مدعی شد که یک پهپاد ایرانی با نزدیک شدن به یک فروند جنگنده آمریکایی اف۱۸ که در حال فرود بر رزم‌ناو هواپیمابر یو.اس.اس.نیمیتز بوده، برای آن مزاحمت ایجاد کرده است.

بنا به ادعای این منبع، پهپاد ایرانی با تخطی از الگوهای پروازی رایج، تا حدود ۳۰ متری جنگنده آمریکایی نزدیک شده و نزدیک بوده با آن برخورد کند.
پایگاه اینترنتی شبکه فاکس نیوز نیز در همین رابطه از قول یک مقام در پنتاگون نوشت: «این حادثه خطرناک، اقدامی “غیرحرفه‌ای” از سوی هواپیمای بدون سرنشین ایرانی بود.»

همچنین وب‌سایت انستیتو دریایی آمریکا (USNI) در این باره گزارش داد: «حادثه ساعت ۱ بعدازظهر در آب‌های خلیج فارس رخ داده و جنگنده آمریکایی با تغییر مسیر، از بروز تصادف جلوگیری کرده است.»

منبع فوق مدعی شده که جنگنده سوپر هورنت متعلق به نیروی دریایی ارتش ایالات متحده، در فضای بین المللی سیر می‌کرده و حریم مرزی ایران را نقض نکرده است.

شایان ذکر است که در گزارش منبع مذکور، مدل پهپاد ایرانی QOM-1 عنوان شده است که چنین پرنده‌ای با مشخصات مورد اشاره در فهرست پرنده‌های بدون سرنشین رونمایی شده توسط نیروهای مسلح کشورمان به چشم نمی‌خورد!

ضمنا خاطرنشان می‌شود پیش از این نیز در موارد متعدد شناورها و پرنده‌های نظامی متعلق به ارتش آمریکا با اقدامات تحریک آمیز خود در صدد سنجش سرعت، دقت و نحوه واکنش نیروهای مسلح کشورمان برآمده‌اند و در غالب این موارد، عکس‌العمل متناسب مرزبانان ایرانی را “غیرحرفه‌ای” قلمداد نموده‌اند!

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی