به گزارش«رهوا».محمد محمدیان پس از ۱۲ سال از ریاست نهاد مقام معظم رهبری استعفا داد و سید محمد حسن ابوترابی فرد جانشین احتمالی او در این سمت خواهد بود.
رحیم‌پور ازغندی در دومین نشست سالانه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی از استعفای رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به دلیل عدم پرداخت بودجه از سوی دولت خبر داد. بر اساس خبری که توسط پایگاه خبری رویداد۲۴ در اردیبهشت‌ماه منتشر شد، به‌احتمال فراوان بار دیگر شاهد بازگشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خواهیم بود.
سید محمدحسن ابو ترابی فرد سابقه حضور چهار دوره متوالی در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد و در مجلس نهم در نقش نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی ظاهر شد و حتی در مقطعی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ از سوی ائتلاف پنج‌گانه (ائتلاف اکثریت اصولگرایان) به‌عنوان نامزد نهایی این ائتلاف معرفی شد و برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد که البته به دنبال درخواست ۲۰۰ تن از نمایندگان مبنی بر باقی ماندن وی در مجلس، ابو ترابی فرد از کاندیداتوری ریاست جمهوری ۹۲ انصراف داد.
ابو ترابی فرد که همواره چهره‌ای میانه‌رو در میان اصولگرایان مجلس به‌حساب می‌آمد در طول فرآیند پیشبرد مذاکرات هسته‌ای ایران، با اتخاذ موضعی میانه و تأکید بر حفظ اقتدار و منافع ملی جمهوری اسلامی، همواره سعی در اتخاذ رویکردی میانه نزد نمایندگان مجلس در قبال مذاکرات داشت که با ایجاد موازنه، منجر به پیشبرد این روند شد، البته همین سیاست سبب بیان انتقادات تندی در مجلس نسبت به او شد. ابو ترابی فرد همچنین ریاست نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران را به مدت ۱۰ سال تا سال ۸۳ را عهده‌دار بوده است.
یک منبع آگاه در ۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری در گفت‌وگویی با رویداد۲۴ خبر داده بود که «ابو ترابی فرد پس از دوران نمایندگی به‌عنوان رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب خواهد شد؛ امری که با توجه به مواضع اعتدالگرایانه وی در قبال مسائل ذکرشده، می‌تواند موجب تغییر فضای این نهاد شود و انتخاب این چهره شناخته‌شده‌تر و باسابقه‌تر به‌عنوان جایگزین حجت‌الاسلام محمدیان در این نهاد، قطعاً نتایج دیگری را رقم خواهد زد.»
ریاست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۴ بر عهده حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قمی، عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری و معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری بود، پس از استعفای او در سال ۸۴ از ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، این جایگاه به حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدیان، رئیس فعلی و مستعفی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری سپرده شد که تا به امروز ۱۲ سال از ریاست او بر این نهاد می‌گذرد.
امید۹۶: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی