به گزارش«رهوا».وب سایت آمریکایی همیلتون اسپکتیتور در گزارشی به توانایی هسته ای ایران پرداخت و نوشت: ایران به توانایی رسیده است که هر زمان که بخواهد می تواند موشک قاره پیما مجهز به کلاهک هسته ای تولید کند.

 

این وب سایت آمریکایی افزود: در صورتی که ما آمریکایی ها واقعا از اینکه کره شمالی موشک قاره پیمای هسته ای دارد، خشنود هستیم بهتر است ما از توافق هسته ای با ایران خارج شویم. اکنون هرچند که مقامات دولتی آمریکا از پایبندی ایران به توافق برجام سخن می گویند اما این ترامپ است که به نظر می رسد خواهان سرنگونی این توافق می باشد.

 

 

همیلتون اسپکتیتور در ادامه نوشت: با وجود تهدیدات، ایران هفته گذشته موشک سیمرغ را آزمایش کرد تا در مدار ماهواره ای قرار بگیرد و ایران بر این باور است که آزمایش موشکی نقض برجام نیست زیرا حرفی در این باره در برجام زده نشده است. به هر حال ترامپ به نظر می رسد اصلا از این توافق خوشحال نبوده و برای برهم زدن آن بدنبال دلیل می گردد.

 

 

این وب سایت افزود: اوضاع تنش آمیز در حالی ادامه دارد که کره شمالی همچنان آزمایش موشک های بین قاره ای خود را ادامه می دهد و آمریکا هیچ کاری را نمی تواند در مقابل آن انجام دهد. کره شمالی چندین بار موشک های بین قاره ای خود را تا ۳٫۷۰۰ کیلومتر به پرواز درآورده است. آمریکا نیز نباید روزی را ایجاد کند که کره و ایران بخواهند سریعا در یک روز تعداد بیشتری از موشک های هسته ای تولید کرده و آمریکا را نشانه روند.

 

همیلتون اسپکتیتور افزود: به نظر نمی رسد که تهران نیز بدون دلیل خواهان تولید موشک های قاره پیما هسته ای باشد و چیزی که مشخص است ایران از این اقدام اجتناب داشته و خواهان همکاری و عمل به توافق هسته ای می باشد. در صورتی هم که بخواهیم ایران را در زمینه تولید موشک های قاره پیما مایوس کنیم ما نیازمند این هستیم که اقدامی دیگر انجام داده و باید دانشمندان ایرانی را تحریم کرد و در صورتی که آنها دیگر سرویس و اطلاعات خود را به کره شمالی نفروختند، زمان آن رسیده است که با آنها همکاری بیشتری را انجام دهیم. اکنون هرچند این گزینه مطلوب نیست اما انتخاب بد میان بد و بدتر است.

 

 

گفتنی است که ایستادگی ایران در تمامی زمینه ها نشان داده است که این غرب است که مجبور به تعامل با تهران شده است. تمام تهدیدات غرب در هر زمینه علیه ایران، دیگر پاسخگو نیست و غرب خود بر این باور است که بهتر است بین گزینه بد و بدتر (گزینه نظامی)، گزینه بد را انتخاب کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی