به گزارش «رهوا».وب سایت الشرق الاوسط در گزارشی نوشت: دولت ایران با هدف بزرگی در عراق و سوریه حاضر شده است و این نکته را نباید فراموش کرد که ایران در سال های اخیر توانسته است با موفقیت کامل سیاست های خود را در عراق و سوریه گسترش دهد.

 

این وب سایت در ادامه افزود: اکنون اوضاع در عراق بشکلی است که این نیروهای ایرانی هستند که شبه نظامیان عراقی را رهبری می کنند و دستاوردهای بزرگی را در سوریه بدست آورده اند و همچنان دمشق را از دست تروریست های داعشی به عنوان یک مرکز اصلی برای نجات بشار اسد، حفظ کرده اند. این نکته را نباید فراموش کرد که این روند برای سال هاست که ادامه یافته است و ایران توانسته است در سال های اخیر مخالفان خود را در خارج از مرزها عقب زند.

 

الشرق الاوسط در ادامه افزود: تهران همچنین توانسته است با مبارزه با تروریسم و داعش در منطقه، به بسیاری از سیاست های خود در خارج و افزایش نفوذ خود در خارج از مرزها، مشروعیت بخشد. برنامه ایران حتی فراتر از این هاست و ایران برنامه دارد از عراق تا مرزهای سوریه را تحت کنترل خود در آورده و برنامه دارد حضور خود را در مرزها به شعاع ۳۰۰ کیلومتر گسترش دهد و با کمک نیروهای شیعی منطقه وسیعی را تحت اختیار خود قرار دهد.

 

 

این منبع در ادامه نوشت: ایران توانسته است با سپاه قدس خود حضور مهمی را در کشورهای عراق و سوریه و لبنان بدست آورد و بسیاری از تغییرات و سیاست های خود را اجرا سازد. ایران همچنین توانسته است همکاری ها و تبادلات خوبی را با گروه های سنی بوجود آورد و در زمینه مبارزه با داعش سیاست قوی را دنبال کند. تهران همچنین توانسته است با روسیه در این زمینه همکاری های بزرگی را انجام دهد و روند را به نفع خود پیش برد. روسیه در بسیاری از زمینه ها اکنون حامی ایران بوده و همکاری این دو کشور موجب شده است وزنه سیاسی و نظامی قدرتمندی در خاورمیانه شکل گیرد.

 

 

الشرق الاوسط در ادامه افزود: روسیه نیز با صرحت کامل بیان کرده است که در حال حاضر باید با ایران همکاری کند زیرا ایران است که نیروی نظامی قوی را در منطقه و به خصوص سوریه دارد. ایران همچنین برنامه دارد تا هزاران نفر از نیروهای خود و شبه نظامیان شیعی را از مرزهای عراق به سوریه برساند و آنها را وارد سوریه کند و بتواند مناطق مهمی از سوریه را بدست آورد.

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی