به گزارش«رهوا».شبکه آمریکایی فاکس نیوز (Fox News) به مصاحبه با رضا پهلوی و انعکاس گزافه گویی های او در رابطه با  ایران پرداخته است.

 

رضا پهلوی در این مصاحبه مدعی شده است که نظام ایران در حال فروپاشی است و خواستار انقلاب مردم ایران شده است.

 

اظهارات نخ نما و تکراری ربع پهلوی حتی صدای اعتراض برخی روزنامه های انگلیسی را نیز درآورده است. چندی پیش روزنامه گاردین (Guardian) با انتشار گزارشی تحت عنوان “مردم ایران به انتخابات ها اهمیت می دهند اما گروه های حاشیه ای موسوم به دموکراتیک، نه!” با اشاره به شرکت گسترده مردم ایران در انتخابات های مختلف، عنوان کرد که اشخاصی مانند رضا پهلوی و گروه هایی مانند سازمان مجاهدین [منافقین] جایگاهی در ایران ندارند و به دنبال بهره برداری از آمریکایی های ساده لوح هستند.

 

در دوره ریاست جمهوری ترامپ، گروه های مخالف حکومت ایران که به دنبال تغییر نظام در این کشور هستند، امید جدیدی پیدا کرده اند. دولت آمریکا که معمولا موضعی تند در قبال ایران دارد، توان تازه ای به گروه های مخالف خارج نشین داده است که با ایران امروزی ارتباطی ندارند و در عین حال به دنبال جلب توجه آمریکایی های ساده لوح هستند.
یکی از این گروه ها توسط رضا پهلوی مدیریت می شود که به علت آنکه پسر شاه ایران است، مورد توجه قرار می گیرد. او پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دنبال ملاقات با وی برای تبریک پیروزی و درخواست از ترامپ برای همکاری در جهت شکست جمهوری اسلامی بوده است.به هر حال مردم ایران هنوز به طور کلی به دنبال تغییرات تدریجی هستند هرچند اصلاحات با سرعت کمی صورت پذیرد. مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات های مختلف به معنای رد پیشنهاداتی است که از سوی افرادی مانند رضا پهلوی و مریم رجوی مطرح می شود.

 

آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در برنامه و ماموریت ثابت خود، به دنبال بد نام کردن ایران به شدت بر گروه هایی مانند سازمان مجاهدین تکیه دارند. اما حقیقت آن است که آن ها با واقعیت میدانی بسیار فاصله دارند. چنین گروه هایی از مسئله حقوق بشر به عنوان بهانه ای برای جنگ افروزی و جلب توجه خارجی ها استفاده می کنند.»

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی