به گزارش«رهوا».ديروز ابتدا ستاد قاليباف و سپس ستاد رئيسي از روحاني خواستند كه براي مناظره رودررو با آنان اعلام آمادگي كند. به نظر مي‌رسد اين يك هماوردي جدي از سوي منتقدان دولت و وضع موجود باشد، اگر چه پاسخ تلويحي ستاد روحاني و پذيرش اين دعوت، چندان جدي تلقي نشد و براي كم نياوردن و عبور از مسئله ارزيابي شد.

حضور جهانگيري و هاشمي‌طبا در مناظرات كه اولي در هنگام ثبت‌نام صراحتاً اعلام كرد «مكمل» روحاني است و قصد رقابت با او را ندارد و دومي ديروز اعلام كرد كه به روحاني رأي خواهد داد، موجب شد در فضاي مناظرات شش نفره نوعي محدوديت و محروميت از بحث‌هاي اصلي ايجاد شود و اين دو به ويژه جهانگيري، به جاي ارائه برنامه، مناظرات را به سوي فضاسازي كاذب براي پيروزي روحاني بكشانند.

اكنون از منظر منتقدان وضع موجود، دولت نه تنها توضيحي براي بحران اقتصادي ارائه نكرده بلكه با پنهان شدن در پشت فضاي غير واقعي نامزدهاي پوششي، از يك مناظره اقتصادي دوطرفه مستند و موجه فرار كرده است ، لذا روحاني را به پاي ميز مناظره‌اي فراخوانده‌اند، تا تكليف مسائل اساسي اقتصاد ايران از جمله افزايش نقدينگي، ركود اقتصادي و بيكاري و نيز مسئله شيوه ادامه يارانه‌ها در اين مناظرات دوطرفه روشن شود.  به نظر مي‌رسد مطلوب مردم نيز به جاي برنامه‌هاي مستند تبليغاتي و برنامه‌هاي مونولوگ روحاني و نامزد پوششي او، همين مناظرات دوطرفه باشد.

از سويي فرصت پنج دقيقه‌اي روحاني در پايان مناظره سوم كه به طرح چند مسئله كاملاً مبهم پرداخت، رقبا از جمله قاليباف را كه براي ادعاهاي خود سند روي دست مي‌گرفت، به انجام مناظره رودررو و شفاف‌سازي براي مردم ترغيب كرده است.

اكنون شايد انتظار عمومي اين است حتي اگر صدا و سيما به دلايل خودش حاضر به انجام چنين مناظراتي نشد، فضاهايي مثل دانشگاه را براي انجام چنين مناظره‌هاي دوطرفه‌اي تدارك ديد، زيرا شبكه‌هاي اجتماعي به خوبي قادر هستند با پوشش اين مناظرات، نقش رسانه گسترد‌ه‌اي را براي آن بازي كنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی